6 sierpnia 2012

H+K Strategies Polska buduje praktykę CSR

Do zespołu Hill+Knowlton Strategies Polska dołączyła Izabela Grygoruk, dotychczas Senior Consultant w Dziale Zarządzania Ryzykiem Deloitte Polska. Do jej zadań będzie należeć zbudowanie w ramach struktur agencji wiodącej praktyki doradczej w obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju oraz przełamanie monopolu, jaki w tej kompetencji miały dotychczas firmy konsultingowe z tzw. wielkiej czwórki.
H+K Strategies Polska buduje praktykę CSR
Jako jedna z nielicznych osób w Polsce, Izabela ma unikalną wiedzę i doświadczenie w doradzaniu firmom przy tworzeniu strategii CSR, przygotowywaniu raportów społecznych oraz budowaniu relacji z interesariuszami.  Dzięki temu, H+K Strategies Polska poszerza swoją ofertę profesjonalnych usług doradczych i będzie docierać do firm, które poza tradycyjnym doradztwem komunikacyjnym, potrzebują nowej wartości dodanej.
Na rynku agencji PR, funkcjonującym w obecnym kształcie, CSR jest wciąż postrzegany przede wszystkim przez pryzmat kampanii społecznych i filantropii. Z drugiej strony, firmy konsultingowe koncentrują się na analizie procesów biznesowych i instrumentach w obszarze CSR. Widzę ogromny potencjał w synergii tego rodzaju usług doradczych z wiedzą i doświadczeniem H+K w zakresie komunikacji – powiedziała Izabela Grygoruk.
Izabela od 2007 roku pracowała w Deloitte Polska jako Senior Consultant w Dziale Zarządzania Ryzykiem. Wcześniej, przez 3 lata była związana z branżą transportu i logistyki w Polsce i zagranicą. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe w zakresie analizy procesów biznesowych, audytu wewnętrznego i zarządzania ryzykiem. Od 2008 roku była współodpowiedzialna za stworzenie i rozwinięcie praktyki CSR w Deloitte. Jako doradca i ekspert w tym obszarze współpracowała z czołowymi przedsiębiorstwami i organizacjami branżowymi w Polsce przy tworzeniu strategii CSR, przygotowywaniu raportów społecznych oraz budowaniu relacji z interesariuszami. Przeprowadziła też audyt spółek zakwalifikowanych do indeksu RESPECT Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podczas pierwszych czterech edycji tego badania.
Izabela Grygoruk jest członkiem Stowarzyszenia Audytorów Wewnętrznych (IIA) i certyfikowanym audytorem wewnętrznym (CIA). Jest także członkiem Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw działającego przy Ministerstwie Gospodarki. Izabela jest doktorantką w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie prowadzi badania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. 
To duże wzmocnienie naszego zespołu unikalną kompetencją, które pozwoli nam zaoferować usługi w obszarze, w którym mamy ambicje być wiodącą firma doradczą. Jest to także element globalnej strategii H+K, zgodnie z którą będziemy się specjalizować w usługach, które choć kojarzą się z naszą branżą, nie były dotychczas domeną agencji PR – powiedział Grzegorz Szczepański, Prezes Hill+Knowlton Strategies Polska.