20 maja 2014

Hill+Knowlton Strategies jednoczy kraje EMEA

H+K Strategies łączy swoje biura z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Regionem EMEA jako Prezes Zarządu i CEO pokieruje Lars Erik Grønntun.


„Klienci nadal kupują usługi komunikacji i PR w całym regionie, co uzasadnia połączenie" -  skomentował nowy CEO regionu, Lars Erik Grønntun. „Dla nas oznacza to możliwość wykorzystania efektu skali. H+K jest szeroko reprezentowane w całym regionie, zatem musimy być jeszcze bardziej skuteczni w dostarczaniu ekspertyz i wiedzy z jednego miejsca i wdrażaniu ich u Klientów z innych części regionu." 
Grønntun będzie nadzorował pracę 40 biur regionalnych, z wyjątkiem biura w Wielkiej Brytanii, za które odpowiedzialny pozostanie Richard Millar. Dotychczas Grønntun nadzorował działania H+K Strategies w krajach Beneluksu, Skandynawii, w Rosji oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, współpracując także z warszawskim biurem H+K Strategies. W 1995 roku w Oslo założył Gambit H+K. 
Nominacja Grønntuna to nie jedyna zmiana. Richard Millar został globalnym szefem odpowiedzialnym za kreację i strategię. Millar będzie odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie nowej globalnej inicjatywy, obejmującej tzw. „centra kreatywnej doskonałości" w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach.