Premiera nowego systemu Microsoft Windows 8

Najbardziej oczekiwane wydarzenie technologiczne 2012 roku!
Premiera nowego systemu Microsoft Windows 8


Premiera nowego systemu Microsoft Windows 8 została bardzo entuzjastycznie odebrana przez media i użytkowników. Prezentacje odbywały się równocześnie w kilku największych miastach na całym świecie, w tym w Paryżu i Nowym Jorku.


Strategia skupiała się na konsekwentnej komunikacji na tydzień przed premierą. Z tej okazji media otrzymały oryginalne zaproszenie na transmisję online. W dniu premiery zaproszeni do Nowego Jorku i Paryża dziennikarze relacjonowali ją na żywo. Zespół H+K zaprosił także wybranych dziennikarzy na dzień otwarty do showroomu Microsoft, w którym każdy mógł zobaczyć, jakie możliwości ma nowy system. Do dyspozycji gości byli eksperci, którzy przez cały dzień robili prezentacje systemu. Media lifestylowe miały specjalną, dedykowaną prezentację. System Windows 8 został zaprezentowany również podczas konferencji Microsoft Technology Summit, która odbyła się dwa dni po oficjalnej premierze. 


Premiera nowego systemu Microsoft Windows 8
W ciągu 5 dni działania zespołu H+K wygenerowały ponad 200 publikacji w mediach. 6 dziennikarzy wzięło udział w premierze w Nowym Jorku i Paryżu, znacznie więcej obejrzało transmisję online. Na dzień otwarty przybyło 23 przedstawicieli mediów, eksperci udzielili 7 wywiadów, a na spotkaniu lifestylowym pojawili się przedstawiciele 6 kluczowych tytułów. Informacja na temat nowego produktu Microsoft znalazła się na pierwszej stronie drukowanego wydania Gazety Wyborczej. Łącznie od dnia premiery pojawiło się kilkaset publikacji.

Kontakt :

Magdalena Szulc
Account Director, Technology Practice

phone: +48 22 538 38 010
email: Magdalena.Szulc@hkstrategies.com